פסיקה

סילוק שנאים

כתבה שנכתבה בעיתון במקום כיום ידיעות תקשורת ע"י בתיה טולדנו על תביעה שהגשתי לסילוק שנאים או לחלופין לשלם פיצויים בסך 800,000 ש"ח לדיירים ולסוחרים. התביעה נמחקה מכיוון שלדיירים אין תקציב להמשיך לשלם שכ"ט עו"ד והוצאות אבל בפועל כל הנבואה בתביעה התממשה.
דיירים וסוחרים בבניין שברחוב הרצל 97 בראשון לציון תובעים מהעירייה ומחברת החשמל לסלק שני שנאים שהוצבו על שביל ליד ביתם. הדיירים רואים בהתקנת השנאים שם מטרד סביבתי. חברת החשמל והעירייה דוחות את הטענות בכתב התביעה שהוגש באמצעות עו"ד אביב טל, טוענים נציגי הבית המשותף כי השנאים הוצבו בנובמבר אשתקד בהסכמת העירייה. לטענתם, מהחנויות הנמצאות מול השנאים נמנעת כמות סבירה של אור שמש. הם מוסיפים כי השנאים שהוצבו בשביל הולכי הרגל הקרוב לבניין חוסמים כמעט לחלוטין את מעבר הולכי הרגל שם. מלבד זאת, כך נטען, קיימת סכנה שהשנאים יסכנו ילדים קטנים העוברים בשביל ועלולים לנסות לשחק במבני השנאים.

חברת החשמל טענה כי השנאים אינם מסכנים את דיירי הבניין ועוברי האורח. לטענתה, מאחר שהתחנות הוקמו בשביל ציבורי אין לדיירי הבניין כל זכויות בשביל. חברת החשמל הוסיפה כי יש שיפור בטיחותי בהצבת השנאים במבני האחסון לעומת הצבת השנאים בגלוי על עמודים. העירייה ציינה כי חברת החשמל קיבלה היתר להצבת השנאים מוועדת הרישוי של הוועדה המקומית, בשטח המשמש כשביל להולכי רגל. העירייה הוסיפה כי אם יש בקשה נגד הצבת שנאים בקרקע הרי שבעל הדין הנכון אינו העירייה אלא הוועדה המקומית.העירייה הוסיפה כי השנאים הוצבו במבנים קטנים מבטון וכל טענה בדבר חסימת השמש הינה חסרת היגיון.

התביעה נמחקה מכיוון שלדיירים אין תקציב להמשיך לשלם שכ"ט עו"ד והוצאות אבל בפועל כל הנבואה בתביעה התממשה, ילדים היו משחקים על גגות השנאים עד שגידרו אותם וכיום נוגעים בהם במקלות ובידיים, זורקים פסולת סביב השנאים ונאגרת פסולת משתינים ומחרבנים ומקיאים בסביבת השנאים שיכורים ועוברי אורח יושבים בין השנאים ושותים משקאות ומשקאות חריפים השנאים חוסמים את אור השמש ומסתירים שדה ראייה מהקומה הראשונה ומשתי חנויות הממוקמות בסמוך.