מאמרים

הפרת הבטחת נישואין

הפרת הבטחת נישואין מאת עו"ד אביב טל
הפרה של הבטחת נישואין כמוה כהפרת הסכם או התחייבות. אדם, שיקשור עם בת זוגתו קשרי חברות או קשר של ידועים בציבור הכולל חיי יישות ומשק בית משותף ויבטיח נישואין יאלץ לשלם פיצויים בגין הפרת הבטחתו. בית המשפט יבדוק עד כמה הצדדים יתכוונו להינשא, והאם יש הוכחות לכך. ככל שהכוונה להינשא הייתה מבוססת, סכום הפיצוי יגדל. כיום נוטים להגיש תביעות בסדר גודל של 400,000 עד 500,000 ₪, ובית המשפט פוסק בממוצע 100,000 ₪, תלוי בנסיבות המקרה. למשל, זוג, שקשר קשר חברות, וקשר ידועים בציבור ובת הזוג שמרה כרטיסי הזמנה לחתונה ומעטפות מהזמנה לחתונה,עותק מרשימת האורחים המוזמנים לחתונה,עותק מקבלת ההזמנה של אולם הארועים עבור החתונה,עותק מהקבלה על רכישת שמלת כלה תכשיט שאל,הינומה כפפות ותחתית לשמלה,עותק מההזמנה על שרותי הצילום,קבלות עבור הזמנת שרותי מוסיקה די.ג'י,תעודות אחריות של טבעת אירוסין נישואין חברות.

ככל שבן הזוג יבטל את הנישואין סמוך למועד החופה והקידושין, כך מצבו מבחינת פיצויים חמור יותר. ככל שיש יותר הוכחות לכוונתו להינשא, בית המשפט יפסוק לרעתו יותר פיצויים.

יש מקרים שהבחורה גם נכנסת להריון לפני הנישואין ומתקבלת החלטה על הפלה כמובן שבן הזוג ישא בנזק כתוצאה מהפלה.

הנה רשימת אבות נזק שניתן לתבוע על הפרת הבטחת נישואין+הריון והפלה ממקרה במשרדי: עוגמת נפש,כאב וסבל,פגיעה בשם טוב של בת הזוג במקום עבודתה מגוריה ובעיר מגוריה,הבושה והקטנת סיכוייה להינשא בעתיד,הוצאות נסיעה לטיפולים רפואיים,דמי הפלה,הוצאות עבור טיפולים אצל פסיכיאטר,שווי טבעת חברות אירוסין נישואין.

המידע שהועבר כאן אינו מהווה תחליף לייעוץ מעורך דין אביב טל.